Mentorji poleg svojega prostovoljskega dela skrbijo tudi za druge prostovoljce, jih podpirajo, svetujejo in ustvarjajo dobre pogoje za njihovo delo.
Njihov prispevek je posebej pomemben v primerih, ko pri izvajanju prostovoljskega dela ne gre vse po načrtih in je potreben nasvet izkušene osebe, da se stvari razrešijo na zadovoljstvo vseh.
Kot mentor boš spremljal delo prostovoljcev, s katerimi se boste dogovorili v določeni prostovoljski organizaciji. Tudi o konkretnih nalogah mentorja se boste dogovorili v prostovoljski organizaciji.
Pri izvajanju posameznih nalog boš lahko uporabljal »spletno klepetalnico«, ki deluje v okviru naše prostovoljske platforme.
Mentorji običajno postanejo tisti prostovoljci, ki imajo že izkušnje s prostovoljskim delom in te izkušnje radi delijo tudi z drugimi prostovoljci. Vsaka prostovoljska organizacija običajno opredeli pogoje, kdo od prostovoljcev lahko postane mentor.
Če si že včlanjen v kakšno prostovoljskih organizacij, ki sodelujejo v naši prostovoljski mreži, se tam lahko povežeš z odgovorno osebo in pozanimaš o pogojih, ki jih imajo za mentorje; tam lahko dobiš tudi nadaljnja navodila.
V še nisi včlanjen v katero prostovoljskih organizacij, ki delujejo v naši mreži, lahko poiščeš kontakte prostovoljskih organizacij na naši spletni strani, in se povežeš s tisto, ki je najbližje tvojim pričakovanjem.
Za izvajanje mentorstva preko naše platforme, se je potrebno najprej registrirati kot prostovoljec. Nato se s prostovoljsko organizacijo, kjer boš deloval kot mentor, dogovoriš, da ti tudi na platformi dodeli status mentorja.